11/28/2018

איטום גגות רעפים - כיצד מבצעים זאת

רוב הגגות במדינת ישראל הם גגות בטון שטוחים אך מידי פעם אפשר לראות פה ושם גגות רעפים. הם יפהפיים ואי אפשר שלא להסכים על כך שהם מיוחדים, ויש להם עוד מגוון רחב של יתרונות כמו הגדלת שטח הפנים של הגג, בידוד תרמי טוב יותר לבית וכולה. כיצד אפשר לאטום אותם ביעילות?

ייעוץ עם קבלן איטום מנוסה ומוסמך


לבצע איטום גגות רעפים יש צורך לפנות לקבלן איטום מוסמך. בסופו של דבר איטום הגג יכול להיות מהיר במיוחד אם מדובר בקבלן איטום שיודע מה הוא עושה. חשוב זלכור שקבלן האיטום לא תמיד יתמחה באיטום גגות רעפים וזו נקודה שאתם חייבים לוודא היטב לפני זה. ככל שהקבלן מנוסה יותר הוא גם יעניק לכם ייעוץ טוב יותר כי צריך לזכור שיש קבלנים מאוד לא אובייקטיביים שבסך הכל ינסו לשנות את דעתכם ולגרום לכם לבחור בשיטת האיטום הכי יקרה שיש. יש כמה שיטות לאטום את הגג כאשר יריעות ביטומניות או איטום נקודתי יותר בין הרעפים עצמם הן השיטות המובילות כיום.

בחירת השיטה: יריעות או איטום משחתי


הדילמה בין איטום ביריעות ביטומניות לבין איטום משחתי כלשהו, כמו למשל שימוש בחומרי איטום פולימריים בין הרעפים עצמם, הוא בעיקר שאלה תקציבית. אם תמיד היה ללקוח תקציב גבוה אז כמובן שיריעות ביטומניות הן שיטת איטום הגגות הכי טובה שיש. כדי להתקין את היריעות הביטומניות יש צורך להסיר את הרעפים ולסדר אותם שוב רק אחרי שהיריעות הביטומניות קובעו אל תשתית הגג שמורכב בדרך כלל מקורות עץ, וזו פעולה ארוכה ויקרה. אפשר גם לאטום את הרעפים באמצעים נוזליים אם כי שיטה זו הרבה פחות עמידה.

תיקון רעפים שבורים ואיטום כולל לגג


גם אם חברתם להתקין יריעות ביטומניות וגם אם בחרתם בחומרים משחתיים, גג רעפים לא יהיה אטום ברגע שהרעפים עצמם שבורים. אי אפשר לשלים עם רעף שבור כי לא רק שהמים יכולים לחלחל דרכו הוא יכול לעוף ברוח ולפגוע ברעפים אחרים כך שהוא ישבור עוד ועוד רעפים. איטום גגות רעפים הוא תהליך כולל שאמור לטפל גם ברעפים שבורים ובנזקי איטום נוספים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה