3/10/2021

קבלני איטום במרכז

 בחירה נכונה של קבלני איטום מחייבת בין היתר התייחסות למיקום הגיאוגרפי שלהם. במאמר הבא נרחיב על ההבדלים בין קבלני איטום במרכז, בצפון ובדרום ונסביר באיזה פרמטרים להתמקד על מנת לבחור את המקצועיים ביותר

התפקיד העיקרי של קבלני איטום הוא לספק פתרונות איטום שונים בהתאם לפרויקט. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל פתרונות האיטום מיושמים באותה צורה. בין היתר, קבלני איטום נדרשים למשל להביא בחשבון את ההבדל בין איטום של גג בבניין מגורים ובניין משרדים – לבין איטום גגות בבתים פרטיים וצמודי קרקע. כמו כן, התפקיד של הקבלנים הוא לשתף פעולה עם שאר אנשי המקצוע וכך להבטיח שהפרויקט כולו יעמוד במסגרת התקציב ובלוח הזמנים כפי שנקבעו מראש.

החדשות הטובות הן שכיום יש מגוון רחב של קבלני איטום לבחור מתוכם. כמו תמיד, ככל שיש מגוון גדול יותר של אנשי מקצוע כך עולה הסיכוי למצוא את אלו שמספקים את השירות הכי אמין. עם זאת, גם בחירה נכונה של קבלני איטום חייבת להיות מבוססת על פרמטרים אובייקטיביים. על מנת לוודא איזה קבלני איטום מתאימים לכל פרויקט, רצוי למשל לקחת בחשבון את המיקום הגיאוגרפי.

מה ההבדל בין קבלני איטום במרכז, בצפון ובדרום?

חלוקה גסה לשלושה אזורים יכולים לסייע להבין את ההבדל בין קבלני איטום במרכז, בצפון ובדרום. למעשה, המיקום הגיאוגרפי משפיע על קבלני האיטום בכמה מישורים:

א. תנאי האקלים בכל אזור – באזור המרכז יש פחות משקעים מאשר בצפון. מצד שני, אזור המרכז נוטה להיות לח יותר מאשר הדרום. מבחינת קבלני איטום יש לזה המון משמעות, כי תנאי האקלים משפיעים על חומרי האיטום המתאימים. אז אם רוצים לוודא ביצוע של איטום ברמה גבוהה, צריך להביא בחשבון את המיקום הגיאוגרפי הספציפי שבו הפרויקט נערך.

ב. זמינות בעלי המקצוע – הזמינות של קבלני האיטום מושפעת מהיקף הפרויקטים בענף הבנייה והשיפוצים. ככל שיש יותר פרויקטים בענף הבנייה והשיפוצים, כך קבלני האיטום הופכים להיות עמוסים יותר. מבחינת קהל היעד והלקוחות, הפתרון הוא להשוות בין קבלני האיטום לפי זמינות. אבל ברוב המקרים, קבלני האיטום שנמצאים באזור המרכז יהיו פחות זמינים מאשר אלו שבצפון ובדרום.

ג. המלצות של לקוחות קודמים – קל יותר לקבל המלצות על אנשי מקצוע מקומיים מאשר על כאלה שעובדים באזורים אחרים בארץ. אם לדוגמא מחפשים קבלני איטום ולא יודעים מאיפה להתחיל, אפשר לנסות לאסוף חוות דעת אובייקטיביות מחברים, קרובים ובני משפחה. במקביל, צריך לבדוק איזה קבלני איטום נמצאים בכל אזור ובמה הם מתמחים.

קבלני איטום


פגישה עם קבלני איטום לפני תחילת הפרויקט

על אף האמור לעיל, האמת היא שיש גם פרמטרים משותפים שאליהם צריך להתייחס בעת בחירת קבלני איטום בכל מקום בארץ או אפילו בעולם. ראשית, הדרך הכי טובה לבחור קבלני איטום במרכז, בצפון ובדרום היא להתרשם מהם ברמה האישית. אם למשל מתאמים פגישה עם קבלני איטום לפני תחילת הפרויקט, קל יותר לדעת עד כמה הם מקצועיים והאם אפשר לסמוך עליהם.

שנית, פגישה עם קבלני איטום היא דרך טובה לקבל הצעת מחיר מסודרת ומפורטת. אם ממילא בוחרים קבלני איטום במרכז, בצפון או בדרום לפי האזור שבו גרים – זה גם לא אמור להיות מסובך לפגוש אותם. במהלך אותה פגישה שלא מחייבת את הלקוח, אפשר לברר את כל הפרטים הקטנים לגבי העבודה. לאחר מכן, כל שנותר הוא לבצע את האיטום ולקבל עליו אחריות. בעבודה מקצועית וטובה, בעיות האיטום אמורות להיפתר לטווח ארוך.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה